بهترین متخصص فشارخون دراصفهان

بهترین متخصص فشارخون دراصفهان

بهترین متخصص فشارخون در اصفهان

بهترین متخصص فشارخون در اصفهان کیست؟ اول از همه، بیایید بررسی کنیم فشار خون چیست؟ فشار خون، فشار موجود در عروق است که مستقیماً با عملکرد مهم ترین اندام ها و سیستم ها ارتباط دارد. این موارد عبارتند از: ضربان قلب، تنفس و ضربان نبض، دمای بدن و…

بیشترین محل فشارخون:

بیشترین فشار در لحظه بیرون راندن خون از بطن چپ قلب به آئورت است. آئورت بزرگترین سرخرگ بدن است و در آن فشار همیشه بیشترین است. به طور کلی، هر چه شریان به قلب نزدیکتر باشد و قطر آن بیشتر باشد، فشارخون بالاتر است.

فشار سیستولیک و فشار دیاستولیک:

فشار سیستولیک فشاری است که هنگام انقباض عضله قلب، خون را از قلب به سایر قسمت های بدن می راند. فشار دیاستولیک، فشار موجود در رگ های بین ضربان ها هنگام شل شدن عضله قلب است. بالاترین فشار خون هنگامی رخ می دهد که خون از قلب به آئورت وارد شود.

فشارخون معمول:

فشار اندازه گیری شده در شریان بازویی به عنوان یک سنجش فشارخون معمول در نظر گرفته می شود. اندازه گیری آن با استفاده از یک فشار سنج معمولی راحت است. بطور معمول پذیرفته شده که فشار 120/80 میلی متر جیوه، فشارخون نرمال است. فشار می تواند کمی کاهش یافته و افزایش یابد، که به ویژگی های فردی یک فرد، سن، وزن، جنسیت و سایر پارامتر ها بستگی دارد.

پایین ترین و بالاترین فشارخون های قابل قبول:

غالبا فشارخون های 96/60 تا 139/89 میلی متر جیوه عادی در نظر گرفته می شوند. اگر فشارخون شخص به هر مقدار از آنچه در بالا گفته می شود، افزایش یافته باشد، فشارخون بالا در نظر گرفته می شود. از طرف دیگر هر آنچه در زیر فشار های بالا باشد، فشار خون پایین تلقی می شود. البته نتایج تحقیقات نشان می دهند که تعیین محدودیت های دقیق هنجار و ناهنجار بسیار دشوار است.

بهترین متخصص فشارخون در اصفهان:

دکتر هادی زاده، از روش های مختلف درمانی برای درمان فشارخون استفاده می نمایند. در هر بیمار، روش های خاصی بعنوان بهترین روش درمان قابل تجویز است. در برخی بیماران، از داروها و در برخی دیگر علاوه بر آن از روش های دیگری نیز استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلینیک درمان واریس در اصفهان، دکتر محمود هادی زاده (بهترین متخصص واریس در اصفهان) با استفاده از روش های نوین انواع واریس و عوارض ناشی از انها را تحت درمان قرار می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *