تشخیص و درمان واریس و ضایعات عروقی

تشخیص و درمان واریس و ضایعات عروقی

تشخیص و درمان واریس و ضایعات عروقی با توجه به اینکه ضایعات عروقی انواع مختلف دارند طبیعتا روش های تشخیصی و درمانی آن ها نیز متفاوت می باشند.

برای تشخیص ضایعات عروقی علاوه بر معاینه فیزیکی از روش های گوناگون از جمله انواع المپ های مادون قرمز, سونوگرافی داپلر رنگی عروقی, ام آر آی, سی تی اسکن, فلبوگرافی, آنژیوگرافی می توان استفاده نمود.

لازم بذکر است که روش های پیش گفته برای همه موارد قابل توصیه نبوده و برای هر بیمار روش های مخصوص به خود استفاده میشود.

برای درمان نیز از روش های گوناگون استفاده می نماییم. برای عروق بسیار ریز که بنام عروق عنکبوتی نامیده میشوند از روش های مختلف از جمله اسکلروتراپی و یا لیزر استفاده می شود.

برای ضایعات عروقی بزرگتر می توان از اسکلروتراپی و انواع روش های فشاری استفاده نمود. برای درمان واریس های بزرگ و برجسته عموما هیچکدام از روش های قبلی قابل استفاده نبوده و روش های درمانی خاص آنها در ادامه خواهند آمد. برای اینگونه ضایعات که واریس های بزرگ می باشند بهترین روش های درمانی عبارتند از لیزر داخل عروقی و یا آراف داخل عروقی.

در این موارد واریس بلافاصله پس از انجام آر اف ابالسیون و یا استفاده از لیزر از بین رفته و هیچگونه عارضه ای را نیز در پی نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید به سایت دکترهادی زاده (درمان لیزر واریس در اصفهان) بهترین متخصص واریس در اصفهان و یا کانال تلگرام دکتر هادی زاده به نشانی زیر مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *