دست یافتن به تشخیص علت خلط خونی:

دست یافتن به تشخیص علت خلط خونی

میزان خون خارج شده بسیار متفاوت است و از حالت مختصر رگه خون در خلط تا حالات خونریزی های شدید تغییر میکند بیمار ممکن است از منشاء ریوی خون بی خبر باشد و اظهار کند که خون از گلوی او خارج شده است. به همین جهت بسیاری بیماران به متخصص گوش و گلو و بینی مراجعه می‌کنند در این موارد گهگاه برخی عروق متصل نیست ممکن است در گلو مشاهده شود و منشاء خون به گلو و حلق نسبت داده می شود در صورتی که منشا واقعی خون در درخت برنشی است از این قرار با آن که در کلیه موارد روش عاقلانه آن است که نازوفارنکس بیمار دقیقا معاینه شود اما بندرت ممکن است منشأ خروج خون در این قسمت ها باشد.

دراین زمینه، می توانید به مقالات مرکز واریس اصفهان (مرکز فوق تخصصی درمان واریس در اصفهان) مراجعه فرمایید. گرفتن تاریخچه و آزمایش فیزیکی ممکن است کلیدی از عارضه زمینه ساز به دست دهد لیکن کمتر به تشخیص قطعی منجر می‌شود عکس سینه که در کلیه موارد هموپتیزی باید گرفته شود ممکن است آثار ضایعات التهابی نو یا کهنه، سرطان های احتمالی یا اختلالات عروقی را نشان دهد.

گاهی اوقات تصویر ضایعه زمینه ساز به وسیله کدورت های ناشی از حضور خون در موضع پوشیده می شود لذا پس از آنکه خونریزی متوقف گردید خون درون الولوئی معمولا ظرف یک هفته پاک می شود و غالبا عکس گرفتن بعدی نتایج مفید به دست می دهد.

برای  کسب اطلاعات بیشتر کلینیک لیزر واریس در اصفهان، دکتر محمود هادی زاده (بهترین متخصص واریس) با استفاده از روش های نوین انواع واریس و عوارض ناشی از انها را تحت درمان قرار می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *