قلب و دستگاه گردش خون: قسمت ششم

قلب و دستگاه گردش خون:

درمان هدفدار مبتلایان به هیپرتونی و همچنین پژوهش بر حیوانات آزمایشگاهی، فرضیه همبستگی بین میزان فشار خون و مصرف لینولئیک اسید را مورد پشتیبانی قرار می دهد.

علاوه بر این ثابت گردید که بین غلظت لینولئیک اسید بافت چربی و فشار خون بالا رابطه منفی استوار می‌باشد. دانشمندان فنلاندی در آزمایش های دقیق و هدفدار درمانی ثابت نمودند که غذای کم چرب و سرشار از اسید های چرب اشباع نشده با چند پیوند دوگانه فشار خون را کاهش میدهد.

در این پژوهش ۵۷ زوج به سه گروه قابل مقایسه تقسیم گردیدند.

گروه شاهد غذای همیشگی خود را دریافت نمود دسته اول با جیره کم چربی که در آن نسبت P/S بالا بود، تغذیه گردید غذای گروه دوم کم نمک انتخاب شد. که طی هفته، فشار خون سیستوله و دیاستوله افراد دسته اول (کم چربی و نسبت بالا بین P/S) به گونه‌ ای چشمگیر کاهش نشان می‌داد.

فرو افتادن فشار خون در این دسته بیشتر از گروه دوم بود که غذای کم نمک می‌خوردند. نمک طعام جیره روزانه گروه دوم در این مدت از روزی ۱۹۲ میلی مول به روزی ۷۷ میلی مول سدیم تنزل یافت.

 

کاهش فشار خون در افرادی هیپرتون در اثر غذای کم چربی و نسبت بالا بین P/S چشم گیر تر از افراد نورموتون بود.

ادامه دارد……

برای کسب اطلاعات بیشتر کلینیک لیزر واریس در اصفهان، دکتر محمود هادی زاده (بهترین متخصص واریس در اصفهان) با استفاده از روش های نوین انواع واریس و عوارض ناشی از انها را تحت درمان قرار می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *