واریس پا بعنوان یک مشکل جسمی جدی

واریس پا بعنوان یک مشکل جسمی جدی

واریس پا بعنوان یک مشکل جسمی جدی

جهت درمان 09211016462 در دسترس شما عزیزان است. رگ های واریسی روی پا ها (واریس پا) نه تنها از نظر زیبایی شناختی بلکه یک مشکل جدی جسمی فرد در جامعه مدرن است که در صورت عدم وجود درمان مناسب، زندگی و سلامتی را مستقیماً تهدید می کند.

بنابراین، متخصصان فلبولوژی در حضور عروق متسع توصیه اکیدا می کنند که با بیماران یک موسسه پزشکی مورد قبول و با سابقه تماس بگیرند.

فوق تخصص طب فلبولوژی (دکترهادیزاده) در مرکز واریس اصفهان حضور دارند. با استفاده از مقالات ایشان، ما سعی خواهیم کرد تمام روش های مدرن درمان رگ های واریسی را که امروزه وجود دارد معرفی کنیم. طبق آخرین آمار، بیش از 75٪ از زنان در جهان و حدود 60٪ از مردان در مناطق توسعه یافته از واریس رنج می برند. این بدان معناست که آسیب شناسی سیستم عروقی جهانی شده و برای جلوگیری از بروز آن در آینده، در معرض اطلاعات دقیق مردم قرار دارد.

واریس چگونه روی پاها ایجاد می شود؟

برای داشتن ایده در مورد دلایل ظهور رگ های گشاد شده، بیایید ساختار عروق خونی در اندام تحتانی فرد را بیاد آوریم. خون در رگ ها، با هر ضربان قلب، با غلبه بر قوانین فیزیک، از پایین به بالا حرکت می کند. این فرآیند با استفاده از دریچه های وریدی خاصی است که از پایین آمدن خون جلوگیری می کند.

این اختلال در دریچه های عروق وریدی است که باعث شروع و تکامل بیشتر رگ های واریسی می شود.

در این حالت، گشاد شدن عروق، از بین رفتن عملکرد آنها و ظاهر ناخوشایند اندام (به خصوص در پاها) اجتناب ناپذیر است. در روند واریس مراحل مختلفی وجود دارد که هر یک از ویژگی های خاص خود را دارند و البته با لیزر واریس (لیزر واریس در اصفهان) توسط دکتر هادی زاده (بهترین دکتر واریس اصفهان) (بهترین مرکز درمانی واریس) قابل درمان است.

در مرحله اول، فرد هیچ علائمی را احساس نمی کند، به جز ناراحتی جزئی در پاها، و همچنین احساس “سنگینی پاها”. بسته به خصوصیات فردی ارگانیسم، خستگی در پاها می تواند حتی در زمینه دویدن یا راه رفتن در مسافت های کوتاه نمایان شود مرحله دوم، جبران ناپذیری، با افزایش خصوصیات اولین علائم و همچنین تشنج، تورم شدید، احساس گزگز یا ناراحتی درد مشخص می شود.

در مرحله سوم، پوست پاها به دلیل انبساط بیشتر و تغییر شکل عروق وریدی، تغییرات غیر قابل جبرانی ایجاد می کند، یعنی: ضخیم شدن تمام لایه های سطحی پوست و همچنین درم؛ تشکیل هایپرپیگمانتاسیون روی پوست؛ تورم مداوم، صرف نظر از زمان روز؛ وقوع زخم های تروفیک به دلیل افزایش سطح ضربه پوستی.

توجه! با رسیدن به مرحله سوم جبران شده واریس، برای جلوگیری از عوارض جدی بیماری مانند ترومبوآمبولی یا ترومبوفلبیت، باید با پزشک فوق تخصص فلبولوژی حتما مشورت کنید.

هر چه زودتر به متخصص فلبولوژی واجد شرایط آسیب شناسی عروقی مراجعه کنید، پیش آگهی درمان بهتر خواهد بود. بسته به مرحله بیماری، لازم است که به شدت از تمام توصیه های متخصص فلبولوژی پیروی کنید، همچنین تنظیماتی را در سبک زندگی انجام دهید و عادت های بد را کنار بگذارید.

واریس پا را درمان کنید

تشخیص واریس پا در اصفهان

برای تعیین مرحله توسعه رگ های واریسی، برای شروع، یک مشاوره اولیه با متخصص فلبولوژی در اصفهان انجام می شود، که در آن معاینه تمام وقت بیمار انجام می شود، آنالیز می شود، و گاهی یک بررسی برای وجود چنین آسیب شناسی در بستگان نزدیک، و همچنین لمس رگهای واریسی موجود در پاها انجام می شود.

برای تشخیص دقیق، پزشک لزوماً یک اسکن اولتراسوند ویژه به بیمار ارائه می دهد، اسکن دوبلکس از عروق اندام تحتانی، نقشه برداری از جریان خون در آنها. این یک روش بدون درد است که در آن دکتر هادی زاده در مرکز واریس اصفهان می توانند سرعت جریان خون و جهت آن را در رگ ها بدقت تعیین کنند.

در مرکز پزشکی درمان واریس در اصفهان، تجهیزات مدرن سونوگرافی نصب شده است که با کمک آنها می توان دریچه های آسیب دیده در عروق وریدی را به طور دقیق تعیین کرد و همچنین پیش بینی سرانجام عروق روی پوست را مشخص کرد. بعلاوه این امر به شما کمک می کند تا از طریق برداشتن رگ های واریسی ، از بین بردن رگ های نارسا استفاده شود.

پس از تشخیص دقیق، محلی سازی، مرحله رگ های واریسی، ارزیابی مورفولوژیکی آن، پزشک پیشنهاد می کند با استفاده از سیستم های RF یا لیزر پزشکی درمان صورت پذیرد.

درمان واریس پا ها با روش محافظه کارانه:

اگر مرحله بیماری زودرس باشد (ابتدا)، پس وظیفه اصلی درمان جلوگیری از پیشرفت بیماری در مقیاس جدی تر و همچنین توقف روند پیشرفت رگ های واریسی است. بعلاوه، درمان محافظه کارانه در مواردی استفاده می شود که انجام درمان های مداخله ای در بیمار مبتلا به واریس غیر ممکن باشد.

اجزای اصلی درمان محافظه کارانه برای واریس:

استفاده از جوراب واریس فشرده سازی، و همچنین بانداژهای ویژه، که اثر فشرده کننده ای بر روی پوست پاها ایجاد می کند، در نتیجه یک اثر مثبت روی رگ ها ایجاد می کند. این روش مهار واریس در حضور بیماری های جدی مانند آئورتوآرتریت یا تصلب شرایین، در حضور سایر عناصر التهابی در اندام تحتانی تجویز نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *