بهترین متخصص واریس در اصفهان کیست؟

دکتر محمود هادی زاده، به عنوان بهترین متخصص واریس در اصفهان شناخته شده و زبانزد همگان می باشند. ایشان بنیان گذار بهترین کلینیک لیزر و درمان واریس در اصفهان (فوق تخصصی) می باشند. این کلینیک لیزر واریس اصفهان، با داشتن انواع جدید ترین دستگاه های لیزر و درمان واریس از چندین سال قبل توسط بهترین دکتر واریس اصفهان تاسیس گردیده است.

از آنجایی که واریس میتواند همراه با عوارض زیاد و بعضا غیر قابل برگشت باشد درمان واریس عاملی بسیار مهم برای پیشگیری از عوارض واریس است. درمان واریس باید در موقع مناسب انجام شود. چرا که تاخیر در درمان عوارض واریس میتواند باعث تبدیل عوارض واریس که قابل درمان و بازگشت میباشد به عوارض واریس غیرقابل برگشت شود.

برای مراجعه به بهترین متخصص واریس در اصفهان با شماره های مربوط تماس بگیرید. درمان واریس بدون نیاز به جراحی و بستری شدن توسط دکتر محمود هادی زاده در اصفهان.

درمان های ایده آل برای واریس:

این درمان های بینهایت ایده آل (لیزر واریس و آراف واریس) سبب درمان کامل واریس (درمان قطعی واریس) میشوند. بیماران درمان شده توسط دکتر هادی زاده بهترین متخصص واریس اصفهان برای همیشه از واریس و عوارض واریس نجات می یابند. با توجه به اینکه واریس در حقیقت ناشی از اختلال وریدی (سیاهرگی) (نارسایی وریدی) است، درمان واریس معطوف به درمان نارسایی وریدی ایجاد شده است.

دکتر محمود هادی زاده
دکتر محمود هادی زاده

در بیماران مبتلا به واریس، انواع عوارض خفیف تا شدید قابل انتظار است. از طرفی چنانچه واریس های طنابی ایجاد شده باشند، بایستی دقت نمود که تا زمانی که نارسایی وریدی (نارسایی سیاهرگی) داخل پا با استفاده از لیزر واریس، چسب واریس، اسکلروتراپی و یا سایر روش های اندوواسکولر، درمان نشود نمیتوان به درمان پایدار واریس دست یافت. در صورتی که بیمار واریس های طنابی داشته باشد معمولا اگر واریس های ایجاد شده بر روی پوست به هر طریقی درمان شود (بدون لیزر یا آراف واریس داخلی) باعث عود واریس خواهد شد.

بهترین متخصص عروق پا در اصفهان

بهترین متخصص عروق پا در اصفهان دکتر محمود هادی زاده موسس مرکز واریس اصفهان می‌باشد. دکتر محمود هادی زاده متخصص قلب و عروق، فشار خون دارای بورد تخصصی فلوشیپ فوق تخصصی اینترنشنال کاردیولوژی در اصفهان می‌باشد. ایشان بیماران بیشماری را با انواع درمان واریس از قبیل لیزر درمانی برای بیماران عروق و واریس، بالون آنژیوپلاستی و… درمان کرده اند. دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان دارای مدارک معتبر جهانی و سابقه درخشان خود بارها صلاحیت خود را ثابت کرده است.

ایشان عضو انجمن قلب آمریکا از سال های دور و عضو ارزشمند انجمن قلب ایران هستند. همچنین عضو کالج کاردیولوژی آمریکا و انجمن نارسایی قلب اروپا بوده و دارای بالاترین درجات علمی جهانی هستند.

ایشان دوره های فوق تخصص نارسایی قلب و فوق تخصص فلبولوژی را گذرانده اند. و در حال خدمات رسانی به بیماران واریسی با بهترین امکانات درمانی و بهداشتی در کشور در مرکز واریس اصفهان هستند.

جراح عروق اصفهان

دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان به غیر از درمان واریس بدون نیاز به جراحی امکان انجام تمامی عمل های جراحی در اصفهان را فراهم کرده است. بسیاری از بیمارانی که بدنبال بهترین جراح عروق اصفهان هستند، به دکتر محمود هادی زاده بدلیل سابقه بسیار طولانی و موفقیت های علمی و موفقیت های زیادی در درمان واریس مراجعه می کنند. همانگونه که گفتیم ایشان بدون نیاز به جراحی و با استفاده از لیزر واریس ، درمان را انجام می دهند. درمان واریس با لیزر بدون نیاز به استراحت و بستری همینطور بدون نیاز به جراحی است.

راه های درمان واریس :

  • درمان های محافظه کارانه
  • اسکلروتراپی
  • روش های لیزر داخل عروقی و RF

ترکیب درمانی:

در بسیاری از موارد، روش های درمانی با هم استفاده می شوند. این روش ها با موفقیت ترکیب می شوند و مکمل یکدیگر هستند.

درمان محافظه کارانه واریس:

  • این مجموعه شامل اقداماتی است که با هدف کاهش خطر عوارض رگ های واریسی انجام می شوند.
  • این اقدامات به بهبود کیفیت زندگی بیمار منجر می شود.
  • این روش واریس را از بین نمی برد و بنابراین به استفاده مداوم نیاز دارد.
بهترین متخصص واریس پا
بهترین متخصص واریس پا

عوارض واریس:

عوارض واریس فراوانند. مشکلات فراوانی می‌توانند ثانویه به نارسایی‌ های وریدی و واریس ایجاد شوند. تعداد زیادی از این بیماری‌ ها و عوارض در مقالات قبلی دکتر هادی زاده (بهترین متخصص واریس اصفهان) شرح داده شد. در این گفتار به یکی دیگر از عوارض ناشی از واریس اشاره می‌کنیم که عبارت از ارتوستاتیک هیپوتانسیون می‌باشد.

ارتوستاتیک هیپوتانسیون:

این حالت نوعی افت فشار خون پس از ایستادن است. این بدان مفهوم است که بیمار پس از آن که از حالت نشسته به ایستاده به طور ناگهانی تغییر وضعیت می‌دهد، دچار افت فشار خون می‌شود.

در حالت طبیعی مکانیسم‌ های گوناگون خودکار باعث می‌شوند که اشخاص با تغییر حالت از خوابیده به نشسته یا ایستادن سریع از حالت نشسته، دچار افت فشار خون نشوند. علل مختلفی می‌توانند باعث ارتوستاتیک هایپوتنشن شوند که از آن جمله می‌توان کم آبی، استرس و … را نام برد. نکته جالب توجه آن است که یکی از علل ارتوستاتیک هایپوتنشن، واریس می‌باشد.

تجمع مایع و خون در پاها:

در واریس‌ های شدید، تجمع خون در پاها می‌تواند سبب ارتوستاتیک هیپوتانسیون (افت فشارخون پس از ایستادن) شود. طبیعی است که هر چه شدت واریس و نارسایی‌ های وریدی بیشتر باشد، احتمال وقوع این عارضه و احتمال شدت آن افزایش می‌یابد. در حقیقت شدت کاهش ارتوستاتیک هیپوتانسیون ارتباط مستقیم با میزان خون تجمع یافته و شدت و تعداد واریس‌ های بیمار دارد .

ایجاد ارتوستاتیک هیپوتانسیون در صورتی که به طور مداوم و با شدت زیاد ایجاد شود، می‌تواند منشاء شکایات و عوارض دیگری شود. این مشکلات در مقالات دکتر هادی زاده، بهترین متخصص واریس اصفهان، بیان شده اند.

علل ایجاد علایم:

حقیقت آن است که اغلب عوارض ارتوستاتیک هیپوتنشن (افت فشارخون) می‌تواند به دنبال احتباس خون در عروق اندام تحتانی رخ دهد. مشکلات بسیاری از بیماران، درحقیقت انعکاسی از عوارض این افت فشارخون می‌باشد. در این زمینه در مقالات دیگر بهترین متخصص واریس اصفهان، مطالبی بیان شده است.

اسکلروتراپی در اصفهان

اسکلروتراپی تزریق دارو درون رگ است. این دارو ها در رگ های واریسی و عنکبوتی ساق و ران پا حدکت می‌کنند. و نهایتا رگ های قسمت واریسی بسته می‌شوند. داروی مصرفی در درمان واریس با اسکلروتراپی در اصفهان اسکلروزانت است. این دارو با آسیب وارد کردن به دیواره رگ های واریسی و عنکبوتی این رگ ها را می‌بندد. و بسته شدن رگ ها منجر به درمان واریس پای شما خواهد شد.

رگ های واریسی و عنکبوتی شما پس از مدتی از سیستم خارج شده و محو می‌شوند. روش اسکلروتراپی از سال ۱۹۳۰ آغاز شده است و در پی آن بیماران واریسی بسیاری درمان شدند.

اسکلروتراپی روشی موثر برای از بین بردن عروق واریسی و بخصوص درمان واریس پا است. در اسکلروتراپی برای فیبروزه کردن و نابودی عروق متسع واریسی سدیم تترا دسیل و یا پلی دوکانول در رگ ها تزریق می‌شود. میزان تزریق این مواد دارویی توسط متخصص واریس شما مشخص می‌شود. مقدار تزریقی سدیم تترا دسیل و پلی دوکانول بستگی به نوع رگ و اندازه آن دارد.

بهترین متخصص واریس در اصفهان

دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان قصد دارد با جدید ترین روش های درمان واریس باعث آسودگی خاطر شما عزیزان شود. بهترین متخصص واریس اصفهان دکتر محمود هادی زاده فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی از سال‌ ها پیش و با تجربه، درمان قطعی واریس با روش‌های اندوواسکولر و بدون نیاز به جراحی (درمان با لیزر واریس، RF واریس، چسب واریس، اسکلروتراپی واریس و…) را در اصفهان و دیگر استان ها با مهارت خاص خود انجام داده اند.

اسکلروتراپی

درمان واریس

با لیزر درون رگ و عروق :

روشی کم تهاجمی برای درمان رگ های واریسی. این روش وابسته به انرژی گرمایی لیزر است. که همان پرتوی نور متمرکز شده است. لیزر پزشکی به سمت بافت هدف تابانده می‌شود و به آن انرژی می‌دهد. و روی بافت های مجاور بی‌تاثیر است و درمانی متمرکز و با دقت است. لیزر درمانی درون عروق روشی موثر و بی‌خطر است که مزایای زیبایی بسیار زیادی دارد و بیمار می‌تواند اعتماد بنفس خود را بازیابد. سرعت این روش درمانی نیز برای واریس بالا بوده و زمان بسیار کمی می‌طلبد.

لیزر درمانی ساده واریس توسط بهترین متحصص واریس در اصفهان

لیزر درمانی ساده رگ های عنکبوتی زیر سطح پوست را درمان می‌کند. یعنی رگ های کوچک واریسی هم با این روش قابل درمان هستند. این درمان از روی سطح پوست و با انرژی گرمایی لیزر انجام می‌شود و بدون نیاز به جراحی می‌باشد.

گرمایی که اشعه لیزر به سطح پوست میرساند رگ های مبتلا را با بهترین کیفیت درمان می کند. این روش توسط بهترین متخصص واریس در اصفهان دکتر مخمود هادیزاده انجام می‌شود. درمان واریس بوسیله لیزر واریس و دیگر روشهای اندوواسکولر می توانند باعث درمان قطعی واریس شوند.

درمان با استفاده از چسب واریس در اصفهان

با پیشرفت علم پزشکی در ایران جهان روش های درمان واریس یافت شده است. روش هایی که بدون نیاز به جراحی اند. یکی از این درمان های جدید استفاده از چسب واریس است. پزشکان کشور هلند در حدود پنج یا شش سال قبل این روش را ابداع کردند. این روش در کنار روش های دیگر مانند عمل RF واریس و لیزر تایید شده است. در استفاده از چسب واریس رگ هایی که مبتلا به نارسایی عروقی هستند درمان می‌شوند. حتی بعضی از بیمارانی که در حال درمان با روش RF واریس یا لیزر هستند می‌توانند از این روش همزمان استفاده کنند. درمان با چسب واریس با دیگر روش ها بسیار متفاوت است.

درمان با چسب واریس نیازمند نظارت دقیق پزشک معالج دارد. همینطور پزشک مربوطه باید مهارت زیادی دارا باشد. درمان شما با چسب واریس بسار آرام و بدون نیاز به بی‌حسی محل رادیاسیون خواهد بود. بدون نیاز به استراحت و بیهوشی است مانند RF و لیزر سرعت درمان بصورت قابل توجهی بالا می‌باشد.

درمان واریس با چسب شباهت زیادی با امواج رادیوفرکانسی و لیزرها دارد. بیماران پس از درمان بلافاصله می‌توانند به راحتی حرکت کند و کارهای خود را انجام دهند.

شما را از بستری شدن نجات می‌دهد. هیچ عوارضی ندارد و ضد حساسیت است. در استان اصفهان بیماران مبتلا به واریس زیادی با این روش درمان شده اند. و از نتایج آن راضی بودند. برای تایید این ادعا شما میتوانید نظرات در مورد دکتر محمود هادی زاده را برسی کنید.

مرکز واریس دکتر محمود هادی زاده در اصفهان

مرکز فوق تخصصی واریس در اصفهان تاسیس شده توسط دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان. درمان و تشخیص واریس با بهترین و جدیدترین امکانات. درمان انواع نارسایی ها وناراحتی های سیستم گردش خون. دکتر محمود هادی زاده با تجربه فراوان خود اقدام به درمان تعداد زیادی از بیماران در اصفهان کرده است. و دارای مهارت بالا و قادر به درمان انواع واریس پا و ناراحتی سیستم گردش خون بدون نیاز به جراحی و بستری شدن. درمان واریس با انواع روش های ذکر شده با بهترین متخصص واریس در اصفهان. بدون نیاز به استراحت.

دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان موسس مرکز واریس در اصفهان برای درمان بیماران واریسی پا در اصفهان.

مصاحبه های تلویزیونی دکتر محمود هادی زاده

 

 

 

دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان

اگر در کشور اسم تخصص در واریس و سابقه آورده شود. قطعا اولین اسمی که می‌شنوید. دکتر محمود هادی زاده است. ایشان با سابقه درمان های موفق بیماران در سراسر کشور توانایی خود را نشان داده است. دکتر هادی زاده بیشتر به عنوان بهترین متخصص واریس در اصفهان شناخته شده است. اما نوآوری های این شخص در تمام کشور زبانزد است.

نوبت دهی بهترین متحصص واریس پا دکتر محمود هادی زاده در اصفهان

برای رزرو نوبت از بهترین مرکز درمان واریس کلینیک دکتر محمود هادی زاده می‌توانید از طریق شماره های تماس و همینطور سایت های نوبت دهی آنلاین اقدام کنید. به دلیل شیوع ویروس کرونا بهتر است از مراجعه حضوری خودداری کنید.

دکتر واریس در کاشان

خدمات دکتر محمود هادی زاده فقط محدود به اصفهان نبوده و ایشان در کاشان نیز به درمان بیماران واریسی می‌پردازد. بیماران زیادی در کاشان از واریس رنج می‌برند. که با پیشرفت علم درمان های جدید به کمک آن‌ها آمده است. دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در کاشان است. درمان واریس بدون نیاز به جراحی و بستری توسط دکتر محمود هادی زاده در کاشان انجام می‌شود.

سونوگرافی واریس پا در اصفهان

شما می‌توانید برای تشخیص واریس خود و حتی شناخت بهتر به بیماری از تکنولوژی سونوگرافی در مرکز واریس اصفهان توسط بهترین متخصص واریس در اصفهان دکتر محمود هادی زاده استفاده کنید. در این مرکز واریس در اصفهان امکان هر دو نوع سونوگرافی واریس داپلر و سونوگرافی واریس دوپلکس وجود دارد.

آیا انجام درمان واریس با RFA دردناک است؟

پاسخ: بیماران می‌گویند که در هنگام RFA دردی ندارند.

دکتر هادی زاده (بهترین متخصص‌ واریس اصفهان) بی حسی موضعی به شما می‌دهند. اینکار باعث می‌شود تا ناحیه تحت درمان درد نداشته باشد.

زخم واریس :

زخم یکی از عوارض شناخته شده واریس است که نشانه پیشرفته بودن واریس می باشد. زخم ممکن است فعال باشد و یا نسبتا مزمن و تا حدودی کنترل شده باشد. بهترین روش درمان زخم های واریس، درمان واریس با استفاده از لیزر داخل عروقی و نیز آراف، چسب واریس و….است.

با توجه به پیشرفت های جدید و شگرف در انواع درمان های پزشکی در سال های اخیر روش های اندوواسکولر برای درمان واریس پا بدون نیاز به جراحی و بیهوشی ابداع گردیده است.

پیشینه این روش های اندوواسکولر (داخل عروقی)، (لیزر واریس، چسب واریس، ار اف واریس، اسکلروتراپی واریس و…) به چند دهه اخیر میرسد و این روش ها تجربه خود را پس داده و در سراسر دنیا، تعداد بسیار زیادی از بیماران مبتلا به واریس، که بدنبال درمان واریس هستند تحت درمان واریس با استفاده از لیزر واریس، چسب واریس و سایر روش ها اند و….. قرار گرفته و به درمان قطعی واریس دست یافته اند.

لنفادم:

از سوی دیگر علاوه بر سیستم وریدی (سیاهرگ ها) سیستم تخلیه دیگری در اندام ها وجود دارد. این سیستم که کار کرد بسیار مهمی در کنار سیستم وریدی دارد، بسیار ظریف و حساس می باشد. این سیستم بنام سیستم لنفاوی (عروق لنفاوی) نامیده میشود. این سیستم لنفاوی در کنار سیاهرگ ها (وریدها) باعث خارج کردن مواد اضافی از اندامها میشود. در حقیقت مواد زائد در صورتی که اندازه کوچکی داشته باشند از طریق سیستم وریدی (سیاهرگی) از اندام ها تخلیه می شوند.

درحالیکه اگر مواد زاید اندازه بزرگ داشته باشند که نتوانند وارد ورید ها شوند، عمدتا از طریق سیستم لنفاوی خارج میشوند. در صورتی که به هر دلیل آسیبی به سیستم لنفاوی (عروق لنفاوی) وارد شود، تخلیه مایع و مواد اضافی از اندام ها مختل میشود. در این حالت اصطلاحا بیمار مبتلا به لنفادم خواهد شد. (تخلیه مایع و مواد اضافی از اندام ها مختل میشود و بیمار مبتلا به لنفادم خواهد شد).

تخلیه مایع و مواد اضافی از اندام ها مختل میشود و بیمار مبتلا به لنفادم خواهد شد. لنفادم (نارسایی لنفادم) نیز مانند نارسایی وریدی میتواند باعث ایجاد ورم پا (ادم پا) شود لیکن میزان ادم پا در اثر لنفادم عموما بسیار بیشتر بوده و ادم ناشی از لنفادم، ادم گوده گذار نمیباشد.

که این یک وجه تشخیص مهم برای افتراق لنفادم میباشد. برای درمان لنفادم روش های گوناگونی در دسترس است که توسط دکتر هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان در اختیار بیماران محترم قرار دارد.

سوالات متداول متخصص واریس

 

وضعیت بیمار چقدر سریع بهبود می یابد؟

بیماران ۱ تا ۲ هفته بعد بهبودی زیادی خواهند داشت. در واقع یک تا دو هفته پس از آر اف یا لیزر داخل عروقی بهبود قابل توجهی در علایم خود گزارش می‌کنند.

آیا بعد از عمل درد یا تورم ایجاد می شود؟

بیماران دکتر هادی زاده(بهترین متخصص واریس اصفهان) تا کنون چنین مواردی گزارش نکرده اند. در واقع چنانچه این درمان بخوبی انجام شود، هیچ عوارض خاصی ندارد.

روش RFA با خارج کردن ونوس (فلبکتومی) چه تفاوتی دارد؟

در حین فلبکتومی، جراح برش هایی را در کشاله ران و ساق پا ایجاد می‌کند. پس از آن خارج کننده رگ را به داخل رگ بیمار وارد می‌کند تا از ساق پا خارج شود. در طی روش RFA، فقط یک سوراخ کوچک در محل دسترسی ایجاد می‌شود.

چقدر زود بیمار مبتلا به واریس پا می‌تواند به فعالیت های عادی برگردد؟

پس از RFA ، بیماران با سرعت بیشتری نسبت به بیمارانی که تحت درمان با روش های دیگر قرار گرفته اند، به فعالیت طبیعی خود برمی‌گردند. روش RF به بیمار اجازه می‌دهد تا سریعا به کار خود برگردد. به طور متوسط ​​طی چند ساعت بیمار به فعالیت طبیعی خود برمیگردد.

نکات قابل توجه بعد از انجام عملRF واریس:

دکتر هادی زاده (بهترین متخصص واریس اصفهان) معمولا به شما چند توصیه می‌کنند. اول اینکه بلافاصله شروع به حرکت کنید. بهترین متخصص واریس اصفهان (دکتر واریس خوب در اصفهان) توصیه می‌کنند چندین هفته فعالیت هوازی مداوم داشته باشید. البته بدون هیچگونه فعالیت بدنی سخت مثل بلند کردن وزنه بی حرکتی در حالت ایستاده نیز توصیه نمی‌شود.

دکتر محمود هادی زاده با داشتن جدیدترین و بهترین تکنولوژی های درمان واریس در بهترین مرکز واریس اصفهان به درمان بیماران واریسی می‌پردازد. در زمان حال و کرونا که فعالیت بدنی مردم کاهش پیدا کرده است. با کم شدن گردش خون و فعالیت بدنی احتمال ابتلا به واریس افزایش پیدا می‌کند. و بهتر است برای پیشگیری از این اتفاق مقاله مربوط به پیشگیری از واریس از مجله سلامتی را مطالعه کنید. با اینکه مهارت جراحی دکتر محمود هادی زاده معروف است. پیشنهاد مجله سلامتی درمان واریس بدون نیاز به عمل جراحی و بستری شدن است. زیرا خطرات کمتری دارد و راحتی بیشتری احساس می‌کنید.

بهترین متخصص واریس اصفهان :

دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس اصفهان بهترین متخصص واریس شهرکرد میباشند. در نظرسنجی های مختلف بیمارانی که تحت درمان های گوناگون واریس قرار گرفتند ایشان را به عنوان بهترین متخصص واریس اصفهان بهترین متخصص واریس شهرکرد معرفی نموده اند.
نگاهی به علائم و عوارض واریس نشان می دهدکه این بیماری دارای علائم و عوارض بسیار زیادی می باشد. شناسایی علائم و عوارض واریس بسیار کمک کننده می باشد. این موضوع باعث می شود که در جهت کنترل آن گام برداریم.

مقالات:

مقالات بسیار زیادی در مورد علائم و عوارض واریس توسط دکتر محمود هادی زاده بهترین متخصص واریس در اصفهان بهترین متخصص واریس شهرکرد به رشته تحریر در آمده است.
این مقالات را می توانید در سایت دکتر هادی زاده جستجو و مطالعه نمایید. از جمله عوارض ایجاد شده توسط واریس میتوان به درد پا اشاره نمود.
درد پا یکی از عوامل مهم بد شدن کیفیت زندگی انسان میباشد.
کسانی که مبتلا به پادرد می باشند کیفیت زندگی مناسبی ندارند.
در ادامه به نکاتی در مورد درد پا می پردازیم.

پاها عملکردهای حمایتی و حرکتی را انجام می دهند . پاهاحمل کل وزن بدن انسان را بر عهده می گیرند. در عین حال به آن اجازه می دهند به راحتی حرکت کند. عدم تقارن در دستگاه رباطی و عضلانی تنه و پاها به سرعت منجر به ایجاد درد می شود. بسیاری از مشکلات رگها نیز بر وضعیت پاها تأثیر می گذارد.

انواع درد در پاها

ماهیت درد با توجه به شدت فرآیند بیماری و نوع بافت درگیرتعیین می شود. اگر درد ناشی از بیماری‌های رگ‌ها باشد، خاصیت کششی، شکستگی و ترکیدن دارد مطالب تکمیلی درسایت دکترهادی زاده بهترین متخصص واریس اصفهان بهترین متخصص واریس شهرکرد. درد عضلانی در میوزیت (التهاب عضلانی) با شدت قابل توجهی مشخص می شود .

این درد با ورزش افزایش می یابد و در حالت استراحت ضعیف می شود. علاوه بر این، درد منعکس شده با رادیکولوپاتی (سندرم رادیکولار) ممکن است. دردناشی ازآرتروز مبهم است و با راه رفتن تشدید می شود. در نقرس، علاوه بر درد شدید،گاهی تغییر شکل قابل توجهی در مفاصل وجود دارد.

بهترین متخصص واریس در اصفهان کیست؟
بهترین متخصص واریس در اصفهان کیست؟

عللی که پا دردایجادمی کنند

درد پا می تواند نتیجه یک آسیب باشد . کبودی، شکستگی، کشش تاندون ها، پارگی عضله. بنابراین، کشش رباط ها و تاندون ها با یک حرکت شدید در مفصل و…رخ می دهد. سقوط هم همراه با درجات مختلف آسیب به الیاف بافت همبند می باشد.
در اغلب موارد، پیچ خوردگی در ناحیه مچ پا یا مفصل زانو پادردمی دهد. این درد هنگام پریدن، دویدن، ورزش کردن و همچنین با طول نابرابر ساق پا، هنگام پوشیدن کفش های نامناسب یا کفش های پاشنه بلند رخ می دهد. کشش با درد شدید همراه با حرکت و تورم همراه است. با قرار گرفتن طولانی مدت و خفیف در معرض یک عامل مخرب، آسیبهای مختصر ممکن است ایجاد شود.

علائم آن به تدریج ظاهر می شود، که تشخیص را دشوار می کند. میکروتروماها(اسیبهای مختصرانواع علل مختلف دارند.
این علل شامل شامل تاندونیت (التهاب تاندون)، فاسییت کف پا (پلانتار)و… است که غالبا خار پاشنه نامیده می شود.
پارگی عضله زمانی رخ می دهد که به شدت منقبض یا ضربه خورده باشد.

این حالت ممکنست با خونریزی و ناتوانی در قدم گذاشتن همراه باشد. فهرست گسترده ای از بیماری های رگ های پا توسط وریدهای واریسی اندام تحتانی (وریدهای واریسی) در رأس آن قرار دارد.

علل:

علل آن عوامل ارثی، چاقی، اختلالات هورمونی، شیوه زندگی ناسالم، بارداری و…. است. دراین بیماری وریدهای داخلی نارسا می شوند و دیواره آنها نازک می شود. بیماری نارسایی مزمن وریدی ایجاد می شود .
این بیماری با کاهش تون عروق، تغییر در دیواره های عروقی همراه است. همچنین درآن کاهش جریان خون در وریدها مشخص می شود.

شکایات بیماران واریس

گاهی اولین شکایات یک بیمار مبتلا به واریس مربوط به ظهور تلانژکتازی (وریدهای عنکبوتی) و وریدهای واریسی مشبک (شبکه های عروقی) است.
سپس تورم ایجاد می شود که با احساس سنگینی و پری عضلات همراه است.
شدت علائم با راه رفتن کاهش می یابد و با بارهای ساکن افزایش می یابد.
تظاهرات دیررس این بیماری شامل ادم مداوم، تغییررنگ پوست، اگزما، زخم های واریسی است.
ایجادلخته های خونی با التهاب دیواره وریدی و تشکیل ترومبوس در لومن رگ مشخص می شود. بیشتر اوقات، لخته های خون در مکان های باریک یا تلاقی رگ ها رخ می دهند.

غالبادرشاخه های ورید صاف کوچک و بزرگ و وریدهای سوراخ کننده تشکیل می شوند. در سرتاسر ناحیه ملتهب ورید، پوست قرمز و داغ می شود. تورم اندام زیر ترومبوز تشکیل شده، احساس سوزش، پری و درد ظاهر می شود. ترومبوفلبیت می تواند در وریدهای بسیار پرپیچ و خم ایجادشود. معمولا با افزایش تعداد پلاکت ها در خون احتمال ایجاد آن بیشترمی شود.

بهترین متخصص واریس در اصفهان کیست؟
بهترین متخصص واریس در اصفهان کیست؟

واریس بعنوان شایعترین علت لخته شدن خون درعروق سطحی:

شایع ترین علت ترومبوفلبیت سطحی،وریدهای واریسی اندام تحتانی است. ترومبوز عروق مرحله نهایی ترومبوفلبیت است. با درد شدید در ساق پا، تورم شدید، تغییر رنگ پوست به بنفش مایل به آبی همراه است.
حالت به خصوص خطرناک ،ایجادترومبوز ورید عمقی است.
اینحالت می تواند زمانی رخ دهد که بیمار برای مدت طولانی در وضعیت خوابیده باشد . (پس از جراحی، سکته مغزی و غیره). در عین حال، تشکیل ترومبوس باعث انسداد سیاهرگ های بزرگ اندام تحتانی می شود.
در صورت جدا شدن و پیشروی آن با جریان خون، آمبولی ریه می شود. مطالب بیشتردرمقالات بهترین متخصص واریس اصفهان ، بهترین متخصص واریس شهرکردقابل دسترسی است.

آترواسکلروز:

یکی از علت عروقی درد در پاها آترواسکلروز انسدادی اندام تحتانی است. این یک بیماری به آرامی پیشرونده است .
این بیماری با ضخیم شدن دیواره های داخلی شریان های اندام تحتانی به دلیل رسوب لیپیدها بر روی آنها (در نقض متابولیسم لیپیدها) رخ می دهد. همچنین دراین بیماری رشد بافت همبند مشخص می شود.

کاهش جریان خون در زیر ناحیه تشکیل پلاک های آترواسکلروتیک منجر به آتروفی عضلات و بافت چربی زیر جلدی می شود.
همچنین درد (به ویژه هنگام راه رفتن) رخ داده و پاها در لمس سرد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *